• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Pamięć o wydarzeniach sprzed 72 lat

19 stycznia br. lokalni samorządowcy zgromadzili się pod pomnikiem ,,Bohaterów walk w latach 1863 – 1939 – 1945’’ w Wieruszowie, gdzie złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Starosta wieruszowski, przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego oraz burmistrz Wieruszowa upamiętnili w ten sposób 72. rocznicę wkroczenia do Wieruszowa 53. brygady pancernej pod dowództwem płk. Wasyla Archipowa, a przede wszystkim uczestników tamtych wydarzeń.

Zdjęcia: http://www.wieruszow.pl/