OSP Walichnowy włączone w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy

W dniu 11 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach. Spotkanie miało nadzwyczajny charakter, gdyż zostało połączone z uroczystym apelem włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Obecność OSP Walichnowy w systemie KSRG służyć ma przede wszystkim podnoszeniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

W uroczystości wzięli udział Samorządowcy Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, którzy pogratulowali jednostce tak znaczącego sukcesu, podkreślając przy tym wagę wskazanego wyróżnienia i odpowiedzialność w związku z funkcjonowaniem w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Zdjęcia: Szymon Wróbel