• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

OSP Walichnowy włączone w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy

W dniu 11 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach. Spotkanie miało nadzwyczajny charakter, gdyż zostało połączone z uroczystym apelem włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Obecność OSP Walichnowy w systemie KSRG służyć ma przede wszystkim podnoszeniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

W uroczystości wzięli udział Samorządowcy Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, którzy pogratulowali jednostce tak znaczącego sukcesu, podkreślając przy tym wagę wskazanego wyróżnienia i odpowiedzialność w związku z funkcjonowaniem w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Zdjęcia: Szymon Wróbel