• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

OSP Walichnowy włączone w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy

W dniu 11 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach. Spotkanie miało nadzwyczajny charakter, gdyż zostało połączone z uroczystym apelem włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Obecność OSP Walichnowy w systemie KSRG służyć ma przede wszystkim podnoszeniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

W uroczystości wzięli udział Samorządowcy Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, którzy pogratulowali jednostce tak znaczącego sukcesu, podkreślając przy tym wagę wskazanego wyróżnienia i odpowiedzialność w związku z funkcjonowaniem w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Zdjęcia: Szymon Wróbel