Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Inwestycja Starostwa Powiatowego Wieruszowie w ogólnopolskim konkursie

  • Ostrzeżenie

   Od środy 21 marca do końca maja 2018 na terenie województwa łódzkiego możemy usłyszeć dźwięk syren alarmowych.
   Nie ma powodów do obaw!

   W związku z rozbudową systemu ostrzegania i alarmowania na kilka sekund pojedynczo będą uruchamiane kolejne syreny alarmowe. Uspokajamy, to nie alarm, tylko test systemu.

Ogólnopolska impreza Powiatu Wieruszowskiego coraz bliżej

W związku z organizacją przez Powiat Wieruszowski ogólnopolskich mistrzostw w biegu na orientację ,,Puchar Najmłodszych’’, odbywających się 1-3 czerwca br. na terenie powiatu wieruszowskiego, w minioną sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Junior’’ w Ochędzynie, będącego współorganizatorem mistrzostw, budowniczych tras, sędziów oraz kierowników, związanych z przedsięwzięciem.

Podczas wspólnych rozmów starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, wicestarosty Mirosława Urbasia oraz kierownika zawodów Adama Śliwakowskiego prowadzonych z zaproszonymi osobami podjęto wiele kluczowych ustaleń, dotyczących zarówno organizacyjnej, jak i technicznej kwestii mistrzostw, odnoszącej się do sportowej obsługi imprezy.

Z uwagi na rangę imprezy, nieustannie trwają prace nad jej organizacją. Jako organizatorzy liczymy, że przedsięwzięcie przyczyni się do popularyzacji sportu oraz dziedziny sportu jaką jest orienteering, który należy przypomnieć – jest produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego, jak również promocji naszego regionu.

O wszelkich kwestiach związanych z mistrzostwami będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej Powiatu.

Script logo StudioStrona.pl