• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek. Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

Rajd startuje 20 maja 2017 r. o godz. 12:00
 spod budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie ul. K. Wierusza 7-9.

Tym razem bibliotekarze i czytelnicy spotkają się na rajdzie rowerowym: „Z książką po bezdrożach Wieruszowa”. Trasa rajdu obejmuje drogi leśne i polne żółtego i czarnego szlaku rowerowego : WIERUSZÓW - KUŹNICA SKAKAWSKA (ul. Św. Roch) - KUŹNICA SKAKAWSKA- BIADASZKI-TRZEBIEŃ-USTRONIE- WIERUSZÓW.

W programie imprezy min.: zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Rocha oraz Ośrodka Naukowo-Edukacyjnego w Ustroniu a także wiele atrakcji i konkursów związanych z książką. Na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek w Gospodarstwie Agroturystycznym Wioletta Sobota. Wszystkich zainteresowanych wspólną zabawą z bibliotekarzami prosimy o zgłoszenie udziału w imprezie telefonicznie pod nr tel. 62 78 31 188 lub 62 78 41 621 do 17 maja do godz. 12.00.
Ilość miejsc ograniczona.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to kolorowa, pozytywna akcja. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie, aby do swoich strojów dodali jakieś pomarańczowe akcenty – czapeczki, koszulki, szaliki itp.

Regulamin rajdu znajduje się na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie: http://www.pbp-wieruszow.pl/aktualnosci/odjazdowy-bibliotekarz-zaproszenie-na-rajd.html .