• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek. Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

Rajd startuje 20 maja 2017 r. o godz. 12:00
 spod budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie ul. K. Wierusza 7-9.

Tym razem bibliotekarze i czytelnicy spotkają się na rajdzie rowerowym: „Z książką po bezdrożach Wieruszowa”. Trasa rajdu obejmuje drogi leśne i polne żółtego i czarnego szlaku rowerowego : WIERUSZÓW - KUŹNICA SKAKAWSKA (ul. Św. Roch) - KUŹNICA SKAKAWSKA- BIADASZKI-TRZEBIEŃ-USTRONIE- WIERUSZÓW.

W programie imprezy min.: zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Rocha oraz Ośrodka Naukowo-Edukacyjnego w Ustroniu a także wiele atrakcji i konkursów związanych z książką. Na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek w Gospodarstwie Agroturystycznym Wioletta Sobota. Wszystkich zainteresowanych wspólną zabawą z bibliotekarzami prosimy o zgłoszenie udziału w imprezie telefonicznie pod nr tel. 62 78 31 188 lub 62 78 41 621 do 17 maja do godz. 12.00.
Ilość miejsc ograniczona.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to kolorowa, pozytywna akcja. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie, aby do swoich strojów dodali jakieś pomarańczowe akcenty – czapeczki, koszulki, szaliki itp.

Regulamin rajdu znajduje się na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie: http://www.pbp-wieruszow.pl/aktualnosci/odjazdowy-bibliotekarz-zaproszenie-na-rajd.html .