• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Obchody Powiatowo – Gminnego Dnia Strażaka

2 maja br. w Galewicach odbyło się powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka. Uroczystość została połączona z przekazaniem nowego wozu bojowego dla miejscowej jednostki.

W uroczystości wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Piotr Kowalczyk, który w imieniu starosty wieruszowskiego podziękował strażakom za poświęcenie oraz działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Strażakom ochotnikom za szczególne zasługi dla pożarnictwa oraz pracę społeczną zostały wręczone medale, odznaczenia i wyróżnienia.

Zdjęcia: Facebook / Osp Ksrg Galewice