Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

   Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

  • Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

   Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Powiatowo-gminne obchody Odzyskania Niepodległości świętowano 11 listopada br. w Bolesławcu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Trójcy w Bolesławcu.

Następnie włodarze powiatu na czele ze starostą wieruszowskim Andrzejem Szymankiem, przedstawiciele Samorządu Gminy Bolesławiec na czele z wójtem Gminy Bolesławiec Leszkiem Dominasem, wójtami sąsiednich gmin, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Powiatu Wieruszowskiego, delegacje organizacji społecznych, mieszkańcy Ziemi Wieruszowskiej, poczty sztandarowe udali się pod pomnik Pamięci Narodowej, gdzie złożono wiązanki kwiatów.

W tym symbolicznym miejscu starosta wieruszowski przywołał wydarzenia sprzed 99 lat, które miały miejsce na terenie Bolesławca i jego okolic. Podkreślił również, że nigdy nie możemy zapominać o wartościach, o które walczyli nasi rodacy, przywołując słowa Cypriana Kamila Norwida: Aby mierzyć drogą przyszłą - trzeba wiedzieć, skąd się wyszło.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu, gdzie występ artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu.

Przedstawiciele władz Powiatu uczestniczyli również w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Wieruszowie – na Podzamczu, Czastarach, Lututowie i Sokolnikach, gdzie w miejscach pamięci narodowej złożyli wiązanki kwiatów.

Script logo StudioStrona.pl