Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Nie bój się kompasu, chodź z nami do lasu!

Zapraszamy  mieszkańców powiatu wieruszowskiego w najbliższą sobotę, tj. 10.czerwca br. na spotkanie z przyrodą i przygodą, na zabawę z mapą i kompasem.

W tym dniu, o godzinie 11.00 na Pieczyskach nastąpi inauguracja, otwarcie kolejnej - 9. trasy  orienteeringowej  „Pieczyska”.

Dojście do centrum, miejsca startu i mety – od drogi Wieruszów – Sokolniki, w Pieczyskach na światłach kierować się w stronę stacji PKP Pieczyska, przed torami kolejowymi skręcić w lewo / na wschód/ i dalej ok. 500m. /od tego miejsca będzie dojście oznaczone kolorową krepiną/  do przejazdu kolejowego, skręcić  lewo /na północ/ w kierunku Ochędzyna -100m. i jesteśmy na miejscu.

Proponujemy: dla dzieci i młodzieży trzy trasy:  
            Krótka                       - 2170 m.        6 PK   

            Średnia           - 3090 m.        9 PK

            Długa              - 4240 m.        11 PK

Dla tras biegowych limit  czasu wynosi 90 minut.

Grupy  rodzinne, pragnące rekreacyjnego spaceru po Punktach Kontrolnych bez limitu czasu, mogą w każdym momencie zakończyć wędrówkę i ponowić ją w innym czasie, a po potwierdzeniu 30 PK /punktów kontrolnych/, uzyskać ładną Odznakę Powiatową  Orienteeringu Sprawnościowego. Zakończyć „zbieranie „ PK trzeba do końca roku i kartę startową złożyć do Wydziału Promocji w Starostwie .

O godz. 11.00  -  start masowy.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach przedsięwzięcia ,,Z Powiatem na piknik 2017!’’

Script logo StudioStrona.pl