• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 21 lipca br. odbyła się XXXIV Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad radni podjęli uchwały w sprawie: zmian budżetu powiatu na 2017r oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2014 r. Niniejsze zmiany były konieczne z uwagi na przeprowadzoną analizę zakresu rzeczowego prac dotyczących przebudowy drogi powiatowej nr. 4729E w miejscowości Wieruszów oraz wymagań Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Została wprowadzona zmiana terminu realizacji przedmiotowego zadnia oraz zmiana wydatków. Ponadto o w budżecie powiatu na 2017 uwzględniono kwotę dofinansowania z PFRON do zadania obejmującego zakup i montaż dźwigu osobowego w budynku przy ul. Waryńskiego 14 w Wieruszowie.