• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

Muzeum Przyrodnicze - Izba Muzealna w Czastarach

Muzeum Przyrodnicze – Izba Muzealna zostało założone przez mieszkańca wsi Zdzisława Łytkowskiego (1922-95), żołnierza Armii Andersa, po wojnie mieszkańca Australii i USA. Mieszkając za granicą Łytkowski zarobione przez siebie pieniądze wydawał na podróże i zakup eksponatów przyrodniczych. W 1978 r. powrócił do kraju, a w 1992 roku założył swoje muzeum.

W zbiorach Muzeum znajdują się koralowce, rozgwiazdy, muszle, motyle, szyszki, spreparowane okazy egzotycznych zwierząt oraz minerały i mapa, na której zaznaczono miejsca, które odwiedził założyciel Muzeum i stąd przywiózł swoje zbiory.