• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

Muzeum Przyrodnicze - Izba Muzealna w Czastarach

Muzeum Przyrodnicze – Izba Muzealna zostało założone przez mieszkańca wsi Zdzisława Łytkowskiego (1922-95), żołnierza Armii Andersa, po wojnie mieszkańca Australii i USA. Mieszkając za granicą Łytkowski zarobione przez siebie pieniądze wydawał na podróże i zakup eksponatów przyrodniczych. W 1978 r. powrócił do kraju, a w 1992 roku założył swoje muzeum.

W zbiorach Muzeum znajdują się koralowce, rozgwiazdy, muszle, motyle, szyszki, spreparowane okazy egzotycznych zwierząt oraz minerały i mapa, na której zaznaczono miejsca, które odwiedził założyciel Muzeum i stąd przywiózł swoje zbiory.