• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Muzeum Przyrodnicze - Izba Muzealna w Czastarach

Muzeum Przyrodnicze – Izba Muzealna zostało założone przez mieszkańca wsi Zdzisława Łytkowskiego (1922-95), żołnierza Armii Andersa, po wojnie mieszkańca Australii i USA. Mieszkając za granicą Łytkowski zarobione przez siebie pieniądze wydawał na podróże i zakup eksponatów przyrodniczych. W 1978 r. powrócił do kraju, a w 1992 roku założył swoje muzeum.

W zbiorach Muzeum znajdują się koralowce, rozgwiazdy, muszle, motyle, szyszki, spreparowane okazy egzotycznych zwierząt oraz minerały i mapa, na której zaznaczono miejsca, które odwiedził założyciel Muzeum i stąd przywiózł swoje zbiory.