• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich – dyżury w 2017 roku

Jest nam miło poinformować o kontynuacji prowadzenia bezpłatnych porad z zakresu funduszy europejskich dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

W bieżącym roku konsultacje z ww. zakresu będą odbywały się raz w miesiącu, zazwyczaj w drugi lub trzeci poniedziałek każdego miesiąca. Dokładny termin będzie podawany każdorazowo z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Najbliższe konsultacje - 13 lutego , w godzinach: 12:00 – 14:30.

(Mobilny Punkt Informacyjny stacjonuje w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wieruszowie, ul. Ludwika Waryńskiego 15).

Przypominamy, że Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich świadczy usługi w następującym zakresie:
a)informowanie o projektach,
b)informowanie o możliwości uzyskania dofinansowania oraz ogólne informacje o Funduszach Europejskich,
c)konsultacje na etapie przygotowania projektu,
d)konsultacje na etapie realizacji projektu.

Spotkania skierowane są do osób fizycznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu wieruszowskiego.

Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

W załączniku plakat dotyczący najbliższego spotkania.