Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
  • Z mapą i kompasem

  • Zapraszamy na strony gmin powiatu

    Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

     

  • Z ostatniej chwili...
    • Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

      24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

      Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

    • II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

      Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

       

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 12 marca 2017 r. Zarząd LKS Czarna Damka w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe.

Sportowe przedsięwzięcie uroczyście otworzył wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś. Wręczenia medali, pucharów i  dyplomów dla zwycięzców mistrzostw dokonał w imieniu starosty wieruszowskiego wójt gminy Lututów Marek Pikuła, w asyście członków Zarządu „Czarnej Damki”: Edwarda Perdka i Michała Pazka.

      

Nagrodzeni zawodnicy i zawodniczki:

Kategoria Kobiet:

  1. Estera Pazek
  2. Martyna Tobiś
  3. Zuzanna Klimas

Kategoria Orlików:

  1. Szymon Bednarek
  2. Michał Bednarek
  3. Hubert Kowalski

Kategoria Młodzików:

  1. Samuel Pazek
  2. Kacper Wrzosek
  3. Kacper Białkowski

Kategoria Kadetów:

  1. Tobiasz Bednarski
  2. Szymon Wiluś
  3. Jakub Tomala

Kategoria Seniorów:

  1. Przemysław Oderkiewicz
  2. Grzegorz Siwik
  3. Michał Pazek

Kategoria Seniorów Starszych:

  1. Edward Perdek
  2. Władysław Kasendra
  3. Jan Osiołkowski

Trzej najlepsi zawodnicy w skali całego turnieju:

  1. miejsce Przemysław Oderkiewicz
  2. miejsce Grzegorz Siwik
  3. miejsce Edward Perdek

 

Puchary i medale zostały zakupione ze środków finansowych Powiatu Wieruszowskiego.

 

Zdjęcia: Wacław Zabłocki

Script logo StudioStrona.pl