• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

Wyniki badań przyniosły niespodziewane i zaskakujące rezultaty. 20 osób miało nieznacznie przekroczone obowiązujące normy poziomu cukru, natomiast wyniki 12. mieszkańców powiatu mogą świadczyć o początkach cukrzycy. Osoby te zostały poinformowane, że w związku z zagrożeniem cukrzycowym powinny udać się na dodatkowe badania do lekarza rodzinnego, a w przypadku potwierdzenia diagnozy, winny podjąć kontakt z lekarzem diabetologiem.

Organizatorem spotkania był Oddział Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie oraz Powiat Wieruszowski, który dofinansował organizację ww. przedsięwzięcia.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu i zaangażowaniu personelu Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Składamy serdecznie podziękowania pielęgniarkom, które wykonywały pomiary poziomu cukru we krwi u mieszkańców powiatu wieruszowskiego.