Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

Wyniki badań przyniosły niespodziewane i zaskakujące rezultaty. 20 osób miało nieznacznie przekroczone obowiązujące normy poziomu cukru, natomiast wyniki 12. mieszkańców powiatu mogą świadczyć o początkach cukrzycy. Osoby te zostały poinformowane, że w związku z zagrożeniem cukrzycowym powinny udać się na dodatkowe badania do lekarza rodzinnego, a w przypadku potwierdzenia diagnozy, winny podjąć kontakt z lekarzem diabetologiem.

Organizatorem spotkania był Oddział Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie oraz Powiat Wieruszowski, który dofinansował organizację ww. przedsięwzięcia.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu i zaangażowaniu personelu Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Składamy serdecznie podziękowania pielęgniarkom, które wykonywały pomiary poziomu cukru we krwi u mieszkańców powiatu wieruszowskiego.