• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Powiat Wieruszowski realizuje zadanie pn. „Likwidacja zagrożeń powodziowych i podtopień lokalnych w ramach modernizacji urządzeń wodnych na terenie powiatu wieruszowskiego”.

Zgodnie z umową o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi nr 541/GW/D/2012 w formie dotacji z dnia 29.11.2012 r. wartość ogólna zadania wynosi 314.955,00 zł, w tym dotacja w wysokości 245.360,00 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.