• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Kościół św. Wojciecha w Cieszęcinie

W Cieszęcinie stoi zabytkowy kościół parafialny pw. św. Wojciecha, wzniesiony w 1789 r. Jest to budowla drewniana, orientowana, konstrukcji zrębowej. We wnętrzu na uwagę zasługują trzy późnobarokowe ołtarze. W ołtarzu głównym znajduje się cenny obraz Matki Boskiej Łaskawej przysłaniany późniejszym.

W dniu 19 kwietnia 1995 roku świątynię w Cieszęcinie podniesiono do rangi Diecezjalnego Sanktuarium św. Wojciecha dla diecezji kaliskiej. Wówczas umieszczono tu relikwie świętego Wojciecha sprowadzone z katedry w Gnieźnie.