• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Kościół św. Trójcy w Bolesławcu

Murowany trójnawowy kościół pw. św. Trójcy wzniesiono w stylu barokowym. Jego budowę rozpoczęto w 1676 r. z inicjatywy ówczesnego starosty bolesławieckiego Mikołaja Zebrzydowskiego. Kontynuowano ją po pożarze miasta w 1702 r. a ukończono dopiero w 1723 roku. Nawy boczne dobudowano w XVIII wieku.

W bryle świątyni uwagę przykuwa fasada frontowa, podzielona gzymsami na 4 kondygnacje i przyozdobiona ślepymi wnękami i wolutami.

Wewnątrz dominuje wyposażenie barokowe z XVIII w. W kruchcie znajdują się epitafia dziekanów wieruszowskich – księży: R. Dobrzelewskiego, J. Szeligowskiego i Mieńcuckiego.