• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Kościół św. Mikołaja w Chróścinie

Drewniany kościół pw. św. Mikołaja został wzniesiony w 1734 r. W 1919 r. rozbudowano jego nawę i dobudowano kruchtę. Świątynia w Chróścinie jest dość typową budowlą sakralną z 1. Połowy XVIII wieku , jakich jeszcze sporo zachowało się w okolicy.

We wnętrzu znajduje się ołtarz z 1928 r. oraz szereg elementów starszego wyposażenia pochodzącego z XVIII i XIX wieku. Nawę świątyni przykrywa pozorne sklepienie zwierciadlane.

Przed kościołem stoi murowana brama – dzwonnica z początku XX wieku oraz pomnik upamiętniający śmierć parafian poległych w latach 1939-45.