• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Kościół św. Michała w Wyszanowie

Neoromański kościół pw. św. Michała został wzniesiony w 1842 r. Uwagę zwraca jego kwadratowa wieża a we wnętrzu: późnogotycka rzeźba św. Barbary z ok. 1510 roku oraz trzy ołtarze, chrzcielnica i późnobarokowy prospekt organowy z 2. poł. XVIII w.

We wsi stoi pomnik projektu A. Nowaczyka z 1971 r. w miejscu egzekucji mieszkańców wsi Wyszanów, Mikorzyn i Torzeniec, dokonanej przez żołnierzy Wehrmachtu we wrześniu’39.

Na cmentarzu oprócz murowanej , neogotyckiej kaplicy z 1. Poł. XX w. odnaleźć można XIX-wieczne grobowce Sczanieckich, właścicieli Lubczyny, Oświęcimskich (właścicieli Jutrkowa) oraz miejscowego proboszcza ks. Jana Nepomucena Pągowskiego (+1908).

Znajdują się tu również mogiły: powstańców wielkopolskich oraz żołnierzy Wojska Pomorskiego i zbiorowe mogiły mieszkańców Wyszanowa i Torzeńca zamordowanych we wrześniu 1939 roku.