• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Kościół św. Michała w Wyszanowie

Neoromański kościół pw. św. Michała został wzniesiony w 1842 r. Uwagę zwraca jego kwadratowa wieża a we wnętrzu: późnogotycka rzeźba św. Barbary z ok. 1510 roku oraz trzy ołtarze, chrzcielnica i późnobarokowy prospekt organowy z 2. poł. XVIII w.

We wsi stoi pomnik projektu A. Nowaczyka z 1971 r. w miejscu egzekucji mieszkańców wsi Wyszanów, Mikorzyn i Torzeniec, dokonanej przez żołnierzy Wehrmachtu we wrześniu’39.

Na cmentarzu oprócz murowanej , neogotyckiej kaplicy z 1. Poł. XX w. odnaleźć można XIX-wieczne grobowce Sczanieckich, właścicieli Lubczyny, Oświęcimskich (właścicieli Jutrkowa) oraz miejscowego proboszcza ks. Jana Nepomucena Pągowskiego (+1908).

Znajdują się tu również mogiły: powstańców wielkopolskich oraz żołnierzy Wojska Pomorskiego i zbiorowe mogiły mieszkańców Wyszanowa i Torzeńca zamordowanych we wrześniu 1939 roku.