• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Kościół św. Katarzyny w Wójcinie

W połowie drogi z Łubnic do Bolesławca leży Wójcin, wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1506 roku. Na tutejszym cmentarzu stoi murowana kaplica z XIX wieku wzniesiona na planie koła, kryta dachem kopulastym. Wejście do niej zdobią dwie kolumny.

W centrum Wójcina stoi kościół parafialny pw. św. Katarzyny, wzniesiony w latach 1914-20. We wnętrzu tej murowanej świątyni znajdują się ciekawe rzeźby z XVII stulecia. Na fasadzie świątyni wisi tablica pamiątkowa ku czci 16 osób poległych w latach II wojny światowej.

Z kolei na ścianie północnej umieszczono tablicę z datami 1459-1959 , upamiętniającą 500-lecie parafii wójcińskiej. Obok kościoła, na cokole stoi figura Matki Boskiej z 1903 roku.