• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Kościół św. Katarzyny w Wójcinie

W połowie drogi z Łubnic do Bolesławca leży Wójcin, wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1506 roku. Na tutejszym cmentarzu stoi murowana kaplica z XIX wieku wzniesiona na planie koła, kryta dachem kopulastym. Wejście do niej zdobią dwie kolumny.

W centrum Wójcina stoi kościół parafialny pw. św. Katarzyny, wzniesiony w latach 1914-20. We wnętrzu tej murowanej świątyni znajdują się ciekawe rzeźby z XVII stulecia. Na fasadzie świątyni wisi tablica pamiątkowa ku czci 16 osób poległych w latach II wojny światowej.

Z kolei na ścianie północnej umieszczono tablicę z datami 1459-1959 , upamiętniającą 500-lecie parafii wójcińskiej. Obok kościoła, na cokole stoi figura Matki Boskiej z 1903 roku.