• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Kościół św. Jakuba Apostoła w Dzietrzkowicach

Murowany kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Dzietrzkowicach został wzniesiony w latach 1881-84 r. Jest to już co najmniej czwarta z kolei świątynia w tej wsi wzniesiona na przestrzeni dziejów. Najstarszy znany (prawdopodobnie pierwotny), modrzewiowy kościół spalił się jeszcze w XV stuleciu, następnie również drewniany – w wieku XVI.

Początkowo siedzibą parafii dla Dzietrzkowic były Łubnice. W 1522 roku wspomniano o tutejszym kościele św. Jakuba Apostoła. Miał on drewnianą nawę i murowane prezbiterium, proboszcz posiadał 2 łany ziemi, a inne 2 łany stanowiły uposażenie świątyni.

Obecna świątynia w Dzietrzkowicach jest budowlą murowaną, wzniesioną w stylu neoklasycystycznym . Posiada 3 nawy oraz wieżę i wieżyczkę zwieńczone sygnaturkami. W jej wnętrzu znajdują się ołtarze pochodzące z poprzedniego kościoła =, a na chórze herby rodowe rodziny Rappardów – Nieszkowskich, dawnych właścicieli Dzietrzkowic i sąsiednich Łubnic. Organy kościelne oraz większość istniejącego tu wyposażenia ufundował właściciel Dzietrzkowic – Adolf Nieszkowski. Obok kościoła stoi murowana plebania z 1848 roku.

Warto wiedzieć, iż podczas okupacji hitlerowskiej kościół ten został uszkodzony przez rakietę V-1 oraz pociski czołgowe. Świątynię wyremontowano już po zakończeniu wojny.