• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Łubnicach

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łubnicach został wzniesiony w XV wieku, a później – w XVIII i XIX stuleciu – kilkakrotnie go modyfikowano.

Jest to budowa murowana, jednonawowa z niższym prezbiterium zamkniętym wielobocznie oraz czworoboczną wieżą drewnianą z XVIII w. krytą gontowym hełmem. Dach świątyni wieńczy barokowa wieżyczka na sygnaturkę. We wnętrzu znajduje się głównie barokowe wyposażenie z XVII stulecia, w tym ołtarze – główny i boczny z 2.poł. XVII w. Szczególną uwagę przykuwa  umieszczony w głównym ołtarzu późnogotycki tryptyk z XVI stulecia.

Na zewnątrz wisi tablica upamiętniająca 19 osób poległych w latach 1939-45. Obok świątyni stoi murowana plebania z 1.poł. XX wieku.