• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Łubnicach

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łubnicach został wzniesiony w XV wieku, a później – w XVIII i XIX stuleciu – kilkakrotnie go modyfikowano.

Jest to budowa murowana, jednonawowa z niższym prezbiterium zamkniętym wielobocznie oraz czworoboczną wieżą drewnianą z XVIII w. krytą gontowym hełmem. Dach świątyni wieńczy barokowa wieżyczka na sygnaturkę. We wnętrzu znajduje się głównie barokowe wyposażenie z XVII stulecia, w tym ołtarze – główny i boczny z 2.poł. XVII w. Szczególną uwagę przykuwa  umieszczony w głównym ołtarzu późnogotycki tryptyk z XVI stulecia.

Na zewnątrz wisi tablica upamiętniająca 19 osób poległych w latach 1939-45. Obok świątyni stoi murowana plebania z 1.poł. XX wieku.