• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Czastarach

Murowany, trójnawowy kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Czastarach został wzniesiony w 1847 r. Inicjatorem budowy i fundatorem klasycystycznej świątyni w typie bazyliki był hrabia Leopold Trepka – dziedzic Czastar i pobliskich Parcic. W okresie okupacji hitlerowskiej Niemcy zamienili kościół na magazyn zboża i areszt.

Obok stoi murowana organistówka z 1.poł. XX wieku, która podczas okupacji hitlerowskiej była siedzibą posterunku żandarmerii i miejscem kaźni. Łańcuchy i kajdany przetrwały i są do dziś eksponowane w gablocie we wnętrzu kościoła.