Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

   Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

  • ,,Społeczne aspekty rewitalizacji’’

   W miniony czwartek (27 kwietnia br.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w cyklicznym spotkaniu teoretyków i praktyków organizowanym przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Założeniem spotkań, wzorem lat ubiegłych, jest wymiana poglądów, doświadczeń pomiędzy światem nauki i praktyki.

Kościół cmentarny św. Małgorzaty w Piaskach

            Drewniany kościół cmentarny pw. św. Małgorzaty został wzniesiony w 1781 r. Ta kryta gontem świątynia była restaurowana w latach 1839-40. W jego wnętrzu znajduje się ciekawy ołtarz główny z obrazem z XVIII stulecia.

            Na cmentarzu w Piaskach znajdują się liczne zabytkowe mogiły i grobowce z 2.poł. XIX w. oraz groby poległych za Ojczyznę podczas obu wojen i w powstaniach śląskich. Odnaleźć tu można również ogrodzone kutym parkanem groby prawosławne – w jednym z nich pochowano rosyjskiego generała Poznańskiego.

Script logo StudioStrona.pl