• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Kościół cmentarny św. Małgorzaty w Piaskach

Drewniany kościół cmentarny pw. św. Małgorzaty został wzniesiony w 1781 r. Ta kryta gontem świątynia była restaurowana w latach 1839-40. W jego wnętrzu znajduje się ciekawy ołtarz główny z obrazem z XVIII stulecia.

Na cmentarzu w Piaskach znajdują się liczne zabytkowe mogiły i grobowce z 2.poł. XIX w. oraz groby poległych za Ojczyznę podczas obu wojen i w powstaniach śląskich. Odnaleźć tu można również ogrodzone kutym parkanem groby prawosławne – w jednym z nich pochowano rosyjskiego generała Poznańskiego.