• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum - Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

Gośćmi Konwentu prezentującymi merytoryczne tematy byli Kazimierz Bujakowsk i- Główny Geodeta Kraju, Jan Schnerch- Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji oraz Krzysztof Studziżur- geodeta miasta Piotrków Trybunalski. Zebrani uczestnicy zapoznali się z informacjami na temat możliwości finansowania modernizacji powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a tym samym zwiększenia dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno- komunikacyjnych. Dla realizacji tego zadania rozważano koncepcję powołania Celowego Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

W trakcie obrad podjęto również sprawy dotyczące organizacji służby zdrowia na terenie powiatów.