• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Już niebawem Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego to odpowiedź na dynamicznie zmieniający się rynek pracy oraz rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w danej branży. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie mieszkańcom regionu kompleksowej oferty pracy dostępnej na lokalnym rynku, możliwości dokształcania oraz zmiany kompetencji zawodowych.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Powiatowymi Urzędami Pracy i Międzynarodowymi Targami Łódzkimi.

Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach: 27-28 września br. .

Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego skierowane są do osób bezrobotnych, jak również do czynnych zawodowo Łodzian, którzy chcą zmienić pracę, podnieść lub przeprofilować swoje kwalifikacje. Jest to wydarzenie rekrutacyjne, które pozwoli zapoznać się z dostępnymi na łódzkim rynku ofertami pracy oraz umożliwi bezpośredni kontakt z pracodawcami, którzy na miejscu przedstawią warunki zatrudnienia.

Do udziału w targach, w charakterze wystawców, organizatorzy zapraszają pracodawców z Łodzi i  województwa łódzkiego poszukujących pracowników, a także agencje pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego oraz firmy i instytucje szkoleniowe.

W ramach Targów odbędzie się również pierwsze edycja Konkursu TOP 5 Pracodawców Miasta Łodzi. Do wzajemnej rywalizacji  pomiędzy firmami zaprasza Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Celem Konkursu TOP 5 Pracodawców Miasta Łodzi jest promowanie przedsiębiorstw, które wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk w zarządzaniu zasobami ludzkimi, kierują się zasadami etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz przykładają dużą wagę do rozwoju kadr i jak najlepszych warunków zatrudnienia.

Więcej informacji o Targach, w tym Konkursie TOP 5 Pracodawców znajduje się na stronie internetowej: www.lodzkietargipracy.pl .

Również  28 września 2017 roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchamia formularz zgłoszeniowy do projektu Strefa RozwoYou, w ramach którego przedsiębiorcy z województwa łódzkiego będą mogli uzyskać dofinansowanie unijne do szkoleń, kursów i studiów podyplomowych. Z tego tytułu organizowana jest również konferencja.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na www.strefarozwoju.lodz.pl .