• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Już jutro Święto Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

Dzień 22. kwietnia 2017 roku Powiat Wieruszowski ogłasza Świętem Orienteeringu.

Na terenie powiatu wieruszowskiego odbędzie się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem.

W tym dniu zostaną przeprowadzone Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację oraz I Mistrzostwa Szkół Powiatu Wieruszowskiego w Marszach i Biegach na Orientację (Regulamin w załączniku).

22. kwietnia na terenie powiatu wieruszowskiego będą również gościć zawodnicy Klubu Turystyki Rowerowej Bike Orient, którzy wezmą udział w Rajdzie Bike Orient.
Wszelkie szczegóły dotyczące Rajdu znajdują się na stronie internetowej Klubu: http://www.bikeorient.pl/ .

Orienteering jest wiodącym produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. Ilość tras orienteeringowych funkcjonujących na terenie powiatu wieruszowskiego zaskakuje i jest rzadkością w skali ogólnopolskiej!

Obecnie można korzystać z ośmiu tras, a już niebawem powstanie kolejna – dziewiąta, obecnie opracowywana trasa.

Informacje dotyczące produktu turystycznego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’ dostępne na stronie internetowej: http://powiat-wieruszowski.pl/mapaifoto/mapa/ .

Zapraszamy do udziału w Święcie Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego oraz uczestnictwa we wspólnej sportowej zabawie!