• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Już jutro Święto Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

Dzień 22. kwietnia 2017 roku Powiat Wieruszowski ogłasza Świętem Orienteeringu.

Na terenie powiatu wieruszowskiego odbędzie się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem.

W tym dniu zostaną przeprowadzone Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację oraz I Mistrzostwa Szkół Powiatu Wieruszowskiego w Marszach i Biegach na Orientację (Regulamin w załączniku).

22. kwietnia na terenie powiatu wieruszowskiego będą również gościć zawodnicy Klubu Turystyki Rowerowej Bike Orient, którzy wezmą udział w Rajdzie Bike Orient.
Wszelkie szczegóły dotyczące Rajdu znajdują się na stronie internetowej Klubu: http://www.bikeorient.pl/ .

Orienteering jest wiodącym produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. Ilość tras orienteeringowych funkcjonujących na terenie powiatu wieruszowskiego zaskakuje i jest rzadkością w skali ogólnopolskiej!

Obecnie można korzystać z ośmiu tras, a już niebawem powstanie kolejna – dziewiąta, obecnie opracowywana trasa.

Informacje dotyczące produktu turystycznego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’ dostępne na stronie internetowej: http://powiat-wieruszowski.pl/mapaifoto/mapa/ .

Zapraszamy do udziału w Święcie Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego oraz uczestnictwa we wspólnej sportowej zabawie!