• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.
Konkurs adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Celem  przeglądu jest wzbudzenie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, budowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do rodzimej ziemi , kształtując postawy patriotyzmu i szacunku do spuścizny narodowej.

Występ laureatów konkursu odbędzie się w trakcie uroczystości obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowanej przez Gminę Lututów.

Serdecznie zapraszamy szkoły oraz uczniów, jak również mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego do wzięcia udziału w konkursie!

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń znajdują się w zamieszczonych poniżej plikach.