• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

II edycja Konkursu Drzewo Pokoleń nagradzającego propagatorów aktywnego i zdrowego starzenia się

Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Miasto Łódź zapraszają do udziału w II edycji Konkursu Drzewo Pokoleń, który w bieżącym roku odbywa się w ramach IV Łódzkich Senioraliów.

Celem konkursu jest promocja najciekawszych projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk oraz integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie przedstawicieli biznesu, organizacji samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz liderów – aktywnych seniorów, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie do odwiedzenia strony internetowej: www.drzewopokolen.umed.pl,  gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br. .

Uwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podczas której zostaną wyłonieni zwycięzcy wszystkich kategorii konkursowych.