Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Grodzisko w Kątach Walichnowskich

Tajemnicze wzniesienie w Kątach Walichnowskich jest - jak wykazały badania - grodziskiem typu stożkowatego. Grodzisko, to niewielki kopiec o średnicy 18 m i wysokości ok. 7 metrów, otoczony wysmukłymi olchami a porośniętymi  krzewami jeżyn i czeremchy. Badania wykazały, że niegdyś stał tu dwór, zbudowany prawdopodobnie w czasach nowożytnych. Nie wiadomo jednak jaki miał kształt ikiedy zniknął z krajobrazu osady. Miejscowa ludność od zamierzchłych czasów nazywa grodzisko "Łysą Górą", a otaczające je bagniste tereny - "Piekłem".

Script logo StudioStrona.pl