• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Grodzisko i kościół św. Rocha w Kuźnicy Skakawskiej

Na terenie Kuźnicy Skakawskiej, w widłach rzek Niesób i Prosny znajdują się wały obronne potężnego grodziska pierścieniowego typu cyplowego. Grodzisko to zajmuje płaski obszar o powierzchni ok. 48 hektarów i średnicy 600-700 metrów, ograniczony liniami wspomnianych rzek, a od południa wałem o długości 440 m. i wysokości do 4 m.

W sąsiedztwie wałów grodziska stoi drewniany kościół pw. św. Rocha wzniesiony w 1744 r. Jest to jednonawowa świątynia, kryta gontem, z prezbiterium zamkniętym wielobocznie, przy którym od północy dobudowano zakrystię i przedsionek (1875).

We wnętrzu kościoła znajduje się późnorenesansowy ołtarz główny z 1.połowy XVII w., cztery barokowe rzeźby na belce tęczowej oraz – prawdopodobnie XIX-wieczna – polichromia. Tuż obok kościoła rosną 2 dęby szypułkowe o obwodach 401 i 425 cm w pierśnicy, uznane za pomniki przyrody. Cennym obiektem przyrodniczym jest aleja 96 dębów czerwonych przy lokalnej drodze do Kuźnicy, uznana za pomnik przyrody.