• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Grodzisko i kirkut w Kolonii Bolesławiec - Chróścin

Grodzisko w Kolonii Bolesławiec-Chróścin znajduje się w odległości około 1 km na południowy-zachód od kościoła w Bolesławcu i około 300m na zachód od szosy Bolesławiec-Chróścin. Jest obiektem typu wyżynnego, wyodrębnionym ze skraju terasy  nad doliną Prosny.

Ma plan zbliżony do trójkąta równobocznego, którego podstawa jest usytuowana równolegle do szosy Bolesławiec-Chróścin. Może być pozostałością obiektu obronnego spełniającego funkcje pomocnicze dla zamku w Bolesławcu, jednego z gródków, jakie zostały zbudowane w okresie oblężenia Bolesławca w latach 1391-1401 (podczas wojny przeciwko Władysławowi Opolczykowi).

O budowie takich gródków pisze w swojej kronice Jan Długosz. W sąsiedztwie grodziska zachowały się resztki istniejącego niegdyś w tym miejscu cmentarza żydowskiego (kilka przewróconych macew).