• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Granty sołeckie dla gmin powiatu wieruszowskiego

W dniu 10 lipca 2017r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie  odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach grantów sołeckich.

Z terenu powiatu wieruszowskiego, pomoc finansową z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2017 w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich, otrzymały cztery gminy:

Gmina Galewice na realizację zadania w miejscowości Galewice – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł

Gmina Lututów na realizację zadnia w miejscowości Lututów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł;

Gmina Łubnice na realizację zadania w miejscowości Ludwinów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł;

Gmina Wieruszów na realizację zadania w miejscowości Wyszanów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł oraz na realizację zadnia w miejscowości Lubczyna – kwota przyznanej dotacji 4280,00zł