• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie

W  miony piątek (17 lutego br.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyła się uroczystość  z okazji „Dnia Patrona Szkoły”, w której uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Obchody święta przebiegały w radosnej atmosferze. Podczas wystąpienia dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem nawiązała do osiągnięć szkoły, szczególnie do uzyskanego w bieżącym roku – pierwszy raz w historii szkoły znaku ,,Brązowej tarczy’’ (Ranking Techników 2017 województwa łódzkiego, sporządzony przez  miesięcznik edukacyjny ,,Perspektywy’’), a także znaczących sukcesów uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Akt nadania szkole imienia miał miejsce 5 października 2002 roku. Mottem piątkowej uroczystości było hasło: „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”, które nawiązuje do słów Patrona wieruszowskiej szkoły: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Więcej informacji: http://zsp.wieruszow.pl/dzien-patrona-2017/# .