Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie

W  miony piątek (17 lutego br.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyła się uroczystość  z okazji „Dnia Patrona Szkoły”, w której uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Obchody święta przebiegały w radosnej atmosferze. Podczas wystąpienia dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem nawiązała do osiągnięć szkoły, szczególnie do uzyskanego w bieżącym roku – pierwszy raz w historii szkoły znaku ,,Brązowej tarczy’’ (Ranking Techników 2017 województwa łódzkiego, sporządzony przez  miesięcznik edukacyjny ,,Perspektywy’’), a także znaczących sukcesów uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Akt nadania szkole imienia miał miejsce 5 października 2002 roku. Mottem piątkowej uroczystości było hasło: „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”, które nawiązuje do słów Patrona wieruszowskiej szkoły: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Więcej informacji: http://zsp.wieruszow.pl/dzien-patrona-2017/# .