• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Drewniany kościół pw. Świętej Trójcy w Węglewicach

Drewniany kościół pw. św. Trójcy w Węglewicach wzniesiono w latach 1808-1810 za sprawą Jana Gwalberta Kraśnickiego, stolnika ostrzeszowskiego, działacza obozu patriotycznego w czasie Sejmu Wielkiego i Insurekcji Kościuszkowskiej.

Świątynia o blisko 200-letniej historii będąca najcenniejszym zabytkiem wsi jest budowlą jednonawową, konstrukcji zrębowej, z wieżą od frontu oraz prezbiterium zamkniętym wielobocznie. Ściany świątyni szalowane są deskami, a wieżyczkę nad nawą i zwieńczenie wieży pokryto blachą ocynkowaną.

Od ponad 150 lat, corocznie 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego, do Węglewic przybywa piesza pielgrzymka z Wieruszowa. Tradycja tej pielgrzymki wiąże się  z ocaleniem ludności z trwającej blisko 30 lat epidemii cholery. Uroczystość gromadzi rzesze wiernych nie tylko z Wieruszowa, ale i okolicznych dekanatów.