• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Drewniany kościół pw. Świętej Trójcy w Węglewicach

Drewniany kościół pw. św. Trójcy w Węglewicach wzniesiono w latach 1808-1810 za sprawą Jana Gwalberta Kraśnickiego, stolnika ostrzeszowskiego, działacza obozu patriotycznego w czasie Sejmu Wielkiego i Insurekcji Kościuszkowskiej.

Świątynia o blisko 200-letniej historii będąca najcenniejszym zabytkiem wsi jest budowlą jednonawową, konstrukcji zrębowej, z wieżą od frontu oraz prezbiterium zamkniętym wielobocznie. Ściany świątyni szalowane są deskami, a wieżyczkę nad nawą i zwieńczenie wieży pokryto blachą ocynkowaną.

Od ponad 150 lat, corocznie 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego, do Węglewic przybywa piesza pielgrzymka z Wieruszowa. Tradycja tej pielgrzymki wiąże się  z ocaleniem ludności z trwającej blisko 30 lat epidemii cholery. Uroczystość gromadzi rzesze wiernych nie tylko z Wieruszowa, ale i okolicznych dekanatów.