• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

Drewniany kościół pw. Świętej Trójcy w Węglewicach

Drewniany kościół pw. św. Trójcy w Węglewicach wzniesiono w latach 1808-1810 za sprawą Jana Gwalberta Kraśnickiego, stolnika ostrzeszowskiego, działacza obozu patriotycznego w czasie Sejmu Wielkiego i Insurekcji Kościuszkowskiej.

Świątynia o blisko 200-letniej historii będąca najcenniejszym zabytkiem wsi jest budowlą jednonawową, konstrukcji zrębowej, z wieżą od frontu oraz prezbiterium zamkniętym wielobocznie. Ściany świątyni szalowane są deskami, a wieżyczkę nad nawą i zwieńczenie wieży pokryto blachą ocynkowaną.

Od ponad 150 lat, corocznie 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego, do Węglewic przybywa piesza pielgrzymka z Wieruszowa. Tradycja tej pielgrzymki wiąże się  z ocaleniem ludności z trwającej blisko 30 lat epidemii cholery. Uroczystość gromadzi rzesze wiernych nie tylko z Wieruszowa, ale i okolicznych dekanatów.