• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

Drewniany kościół pw. Świętej Trójcy w Węglewicach

Drewniany kościół pw. św. Trójcy w Węglewicach wzniesiono w latach 1808-1810 za sprawą Jana Gwalberta Kraśnickiego, stolnika ostrzeszowskiego, działacza obozu patriotycznego w czasie Sejmu Wielkiego i Insurekcji Kościuszkowskiej.

Świątynia o blisko 200-letniej historii będąca najcenniejszym zabytkiem wsi jest budowlą jednonawową, konstrukcji zrębowej, z wieżą od frontu oraz prezbiterium zamkniętym wielobocznie. Ściany świątyni szalowane są deskami, a wieżyczkę nad nawą i zwieńczenie wieży pokryto blachą ocynkowaną.

Od ponad 150 lat, corocznie 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego, do Węglewic przybywa piesza pielgrzymka z Wieruszowa. Tradycja tej pielgrzymki wiąże się  z ocaleniem ludności z trwającej blisko 30 lat epidemii cholery. Uroczystość gromadzi rzesze wiernych nie tylko z Wieruszowa, ale i okolicznych dekanatów.