• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

Dofinansowanie z UE dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie

Projekt ,,Kompleksowy program podniesienia jakości kształcenia dla ZSR w Lututowie’’ realizowany jest przez Powiat Wieruszowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest nabycie/ podniesienie kompetencji zawodowych 80 uczniów (20 uczennic) Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie zmierzające do zwiększenia ich szans na rynku pracy, m. in. poprzez realizację staży zawodowych / praktyk zawodowych u pracodawców oraz podniesienie umiejętności praktycznych 20 nauczycieli (12 nauczycielek) poprzez m. in. studia podyplomowe oraz podniesienie jakości nauczania w szkole poprzez m.in. wyposażenie pracowni/warsztatów, które zostaną zrealizowane do dnia 30.09.2017 r. .

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół w Lututowie będą mogli odbyć staże lub praktyki zawodowe oraz kursy, pozwalające na zdobycie dodatkowych uprawnień i zwiększające ich szanse na rynku pracy. W projekcie przewidziano również wsparcie dla nauczycieli ZSR w Lututowie w postaci studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych oraz szkoleń doskonalących. Szkoły wchodzące w skład ZSR zostaną również doposażone w sprzęty do pracowni i warsztatów szkolnych.

Dofinansowanie projektu opiewa na kwotę prawie 990.000,00 zł. .