• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Rozwoju przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce, organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.

Dofinansowanie z UE dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie

Projekt ,,Kompleksowy program podniesienia jakości kształcenia dla ZSR w Lututowie’’ realizowany jest przez Powiat Wieruszowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest nabycie/ podniesienie kompetencji zawodowych 80 uczniów (20 uczennic) Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie zmierzające do zwiększenia ich szans na rynku pracy, m. in. poprzez realizację staży zawodowych / praktyk zawodowych u pracodawców oraz podniesienie umiejętności praktycznych 20 nauczycieli (12 nauczycielek) poprzez m. in. studia podyplomowe oraz podniesienie jakości nauczania w szkole poprzez m.in. wyposażenie pracowni/warsztatów, które zostaną zrealizowane do dnia 30.09.2017 r. .

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół w Lututowie będą mogli odbyć staże lub praktyki zawodowe oraz kursy, pozwalające na zdobycie dodatkowych uprawnień i zwiększające ich szanse na rynku pracy. W projekcie przewidziano również wsparcie dla nauczycieli ZSR w Lututowie w postaci studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych oraz szkoleń doskonalących. Szkoły wchodzące w skład ZSR zostaną również doposażone w sprzęty do pracowni i warsztatów szkolnych.

Dofinansowanie projektu opiewa na kwotę prawie 990.000,00 zł. .