• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Dofinansowanie z UE dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie otrzymał dofinansowanie UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie XI.1 Wysoka Jakość Edukacji.

Kwota dofinansowania na realizację projektu ,,Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie’’ wynosi 1 392 718, 12 zł. i obejmuje następujące działania:

• staże zawodowe dla uczniów i uczennic,
  • kursy kwalifikacyjne oraz studia podyplomowe dla nauczycieli,
  • wyposażenie zawodowych pracowni przedmiotowych.