Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej dla Punktu Informacji Turystycznej w Wieruszowie

Od 2010 roku realizowany jest w Polsce proces certyfikacji informacji turystycznej. W 2016 r. odbyła się kolejnej edycja akcji. Jej rezultatem jest przyznanie certyfikatów na lata 2017-2018.

W Regionie Łódzkim w 2016 r. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, dzięki powołanej przez Zarząd ROTWŁ Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej w składzie: Andrzej Danowski, Marek Lawin i Janusz Molenda przeprowadziła piątą certyfikację. Komisja odwiedziła zgłoszone punkty i dokonała ich oceny zgodnie z kryteriami Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do certyfikacji w badanych latach zgłosiło się łącznie 17 punktów informacji turystycznej z województwa łódzkiego, które zostały uhonorowane certyfikatami z odpowiednimi odznaczeniami.

Jedną z wyróżnionych jednostek jest Punkt Informacji Turystycznej w Wieruszowie, odznaczony dwoma gwiazdkami.

Uroczyste wręczenie Certyfikatów odbyło się podczas targów turystycznych „Na Styku Kultur” w Łodzi (17 marca 2017 r.). Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego dokonała wówczas uroczystego podsumowania certyfikacji, a wyróżnionym punktom wręczyła nowe certyfikaty.