Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

   24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

   Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
   W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

  • II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

   Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

    

Centrum Usług Społecznych

30.03.2017 r. Powiat Wieruszowski złożył wniosek o uruchomienie Centrum Usług Społecznych dla mieszkańców wymagających wsparcia i pomocy ze względu na różnorodne deficyty w tym wiek lub niepełnosprawność.

W ramach IX Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 i ogłoszonego konkursu partnerzy, tj. Powiat Wieruszowski, Gmina Wieruszów, Gmina Lututów, Gmina Bolesławiec, Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych” oraz Towarzystwo  Przyjaciół  Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie  zakończyły pierwszy etap prac dotyczący powołania Centrum w naszym powiecie. Podsumowaniem działań trwających od połowy roku 2016 było podpisanie listów intencyjnych i złożenie wniosku w ramach którego zaplanowany jest rozwój usług opiekuńczych poprzez zatrudnienie dodatkowych opiekunów i asystentów osób niepełnosprawnych, uruchomienie Dziennego Domu Pomocy w gminie Lututów oraz usług w zakresie mieszkalnictwa treningowego i wspomaganego w Wieruszowie.

Obsługą administracyjną i koordynowaniem projektu w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku zajmować się będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl