Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Apel do hodowców drobiu

W związku z pojawieniem się ognisk grypy ptaków u drobiu w Polsce, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał rozporządzenie z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków , dotyczące wszystkich hodowców drobiu, zarówno tych posiadających fermy przemysłowe, jak i niewielkie stadka.

Z uwagi na zaistniałą sytuacją 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Przewłockiego, dotyczące potencjalnych działań, w przypadku pojawienia się tego rodzaju zjawiska.

 

Informujemy także, że zarówno gminy, a następni ich mieszkańcy otrzymają pisma związane z danym tematem, określające przy tym sposób postępowania w przypadku prowadzenia hodowli drobiu.

Na mocy rozporządzenia należy zgłaszać do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu miejsca, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki. Zgłoszenia można dokonać osobiście (ul. Warneńczyka 1, Sieradz) lub telefonicznie pod nr tel.: 43 822 30 04.

Inspekcja Weterynaryjna ma obowiązek karania hodowców wysokimi karami grzywny, a nawet sankcjami karnymi ograniczenia lub pozbawienia wolności za niezastosowanie się do wymogów określonych w rozporządzeniu.

 

W załączniku zamieszczono wymogi zawarte w ww. rozporządzeniu.

Script logo StudioStrona.pl