Absolutorium dla Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

Na sesji Rada Powiatu Wieruszowskiego udzieliła absolutorium dla Zarządu Powiatu Wieruszowskiego za rok 2016. Absolutorium udzielane jest za prawidłową realizację budżetu. Ponadto podjęto również uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na przekazanie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie oraz przekazanie w drodze darowizny nieruchomości stanowiących własność Powiatu Wieruszowskiego na rzecz Skarbu Państwa – były to kluczowe tematy XXXI Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, odbywającej się 28 kwietnia br.

W trakcie obrad Radni zapoznali się również z oceną stanu sanitarnego powiatu wieruszowskiego za ubiegły rok oraz zasobów pomocy społecznej na 2016 rok.

Podczas Sesji przedstawiono sprawozdanie z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie w minionym roku.

Kwestia informacyjna dotyczyła realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego w ubiegłym roku.