• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

90-lecie straży w Kuźnicy Skakawskiej

W dniu 9. sierpnia obchodzono uroczystości związane z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej. Historia powstania straży wiąże się z inicjatywą i zaangażowaniem grupy mieszkańców Kuźnicy Skakawskiej. Na uroczystych obchodach obecny był Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który wręczył odznaczenia zasłużonym strażakom.

W tym samym dniu w Kuźnicy Skakawskiej odbył się festyn rodzinny, na którym promowano zdrowy styl życia. Przybyli na imprezę mogli skorzystać z szerokiej oferty punktu medycznego.