• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

25-lecie firmy Stagra Meble

1 sierpnia Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w obchodach 25. urodzin firmy Stagra Meble. Jest to duża, dynamicznie rozwijająca się firma i marka na rynku meblarskim oraz jedna z największych firm w powiecie wieruszowskim. Stagra Meble zatrudnia ponad 150 specjalistów i działa na wielu rynkach poza granicami kraju. Na uroczystym jubileuszu istnienia firmy, Starosta złożył gratulacje z okazji 25-lecia działalności oraz wręczył właścicielom Stagry Mable szczególne podziękowanie za aktywne propagowanie idei przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki, podpisane przez Starostę oraz Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Starosta życzył firmie dalszych sukcesów i równie silnej pozycji na rynku, jak dotychczas.