• 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

• Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

110 rocznica powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

14 lipca 2017r. Starosta Wieruszowski uczestniczył w obchodach 110 rocznicy powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Główne uroczystości odbyły się w siedzibie banku przy ulicy Klonowskiej. Prezes banku Pan Marian Fita wraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Jerzym Łuszczkiem dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jubileusz 110 – lecia powstania banku.

Wśród ponad 200 zaproszonych gości, obok kierownictwa, przedstawicieli grupy spółdzielczej i pracowników, znaleźli się europoseł Andrzej Grzyb, poseł Piotr Polak, przedstawiciele woj. łódzkiego: Jolanta Zięba Gzik, Andrzej Chowis, wicemarszałek woj. wielkopolskiego Krzysztof Grabowski a także samorządowcy z czterech ościennych powiatów na których terenie działa Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej wyróżnił Rejonowy Bank Spółdzielczy "Złotym Laurem Spółdzielczości", natomiast Sejmik Województwa Łódzkiego, przyznał bankowi Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Łódzkiego. Symbolicznego aktu przekazania dokonała wicemarszałek Zięba-Gzik w towarzystwie radnego wojewódzkiego. Była to forma podziękowania za wspieranie lokalnej kultury, samorządów, jednostek OSP oraz stowarzyszeń.

W trakcie obchodów wręczono również podziękowania, wyróżnienia i odznaczenia dla instytucji i osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju banku i spółdzielczości bankowej. Starosta wieruszowski – Andrzej Szymanek został wyróżniony Złotą Odznaką za Zasługi dla Spółdzielczości Bankowej.

Przedstawiciele instytucji oraz zaproszeni goście w okolicznościowych wystąpieniach składali gratulacje i podziękowania wręczali  kwiaty i upominki.

Foto P.Kołodziekczyk, E.Tomaszek