• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

11 miejsce Mariusza Myszora w finale XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Białymstoku

W dniach 06-08.04.2017 r. odbył się w Białymstoku etap ogólnopolski jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Konkurs objęty został patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Uczeń klasy III Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie Mariusz Myszor, który zwyciężył w etapie okręgowym miał możliwość stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Polsce.

Z radością informujemy  że Mariusz Myszor uzyskał 67 punktów (8 wynik punktowy) i został laureatem w jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zdobywając 11 miejsce w konkursie.

Więcej informacji na stronie internetowej ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie:
http://zsp.wieruszow.pl/11-miejsce-mariusza-myszora-w-finale-xxx-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych-w-bialymstoku/ .