• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

1% dla organizacji z łódzkiego

Trwa kampania „1% dla organizacji z Łódzkiego”, zachęcająca mieszkańców województwa łódzkiego do wsparcia swoim podatkiem organizacji działających w naszym regionie. Jej celem jest popularyzacja mechanizmu oraz zachęcenie podatników do wspierania aktywnych organizacji z naszego regionu.

W tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnionych jest 428 organizacji działających w województwie łódzkim w różnych obszarach. Wszystkie te organizacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (żeby uzyskać taką akceptację musiały udowodnić swoją społecznie użyteczną działalność i złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne, które może przeczytać każdy zainteresowany na stronie ministerstwa - możemy sprawdzić co robi organizacja, zanim obdarujemy ją swoim 1%). Wykaz „naszych” organizacji oraz wiele innych informacji o kampanii "1% dla organizacji z łódzkiego" znajduje się  na stronie internetowej: www.1procent.lodzkie.pl

Zapraszamy również na  otwarty dla wszystkich zainteresowanych profil kampanii na Facebooku: https://www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego .