• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

1% dla organizacji z łódzkiego

Trwa kampania „1% dla organizacji z Łódzkiego”, zachęcająca mieszkańców województwa łódzkiego do wsparcia swoim podatkiem organizacji działających w naszym regionie. Jej celem jest popularyzacja mechanizmu oraz zachęcenie podatników do wspierania aktywnych organizacji z naszego regionu.

W tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnionych jest 428 organizacji działających w województwie łódzkim w różnych obszarach. Wszystkie te organizacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (żeby uzyskać taką akceptację musiały udowodnić swoją społecznie użyteczną działalność i złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne, które może przeczytać każdy zainteresowany na stronie ministerstwa - możemy sprawdzić co robi organizacja, zanim obdarujemy ją swoim 1%). Wykaz „naszych” organizacji oraz wiele innych informacji o kampanii "1% dla organizacji z łódzkiego" znajduje się  na stronie internetowej: www.1procent.lodzkie.pl

Zapraszamy również na  otwarty dla wszystkich zainteresowanych profil kampanii na Facebooku: https://www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego .