• BONY na rozwój firm w regionie - ruszył konkurs na wybór Operatorów w ramach Poddziałania X.2.1 RPO WŁ

Pod koniec stycznia został ogłoszony konkurs na wybór Operatorów, którzy będą  realizować projekty z zakresu  Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych Województwa Łódzkiego (PSF WŁ).

PSF WŁ umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom i ich pracownikom samodzielny wybór usług rozwojowych (z oferty Bazy Usług Rozwojowych) odpowiadających w największym stopniu na aktualne potrzeby przedsiębiorcy.

• Bezpłatne spotkanie informacyjne ,,Fundusze na start Twojej Firmy’’

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Fundusze na start Twojej Firmy”.

Spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek, tj. 13.02.2017 r. w Sieradzu w Urzędzie Miasta Sieradza (sala konferencyjna A I piętro, plac Wojewódzki 1  w godzinach 13.00 - 15.30).

• Dofinansowanie z UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie z największą liczbą przyznanych punktów otrzymał dofinansowanie na realizację kolejnego projektu „Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie”.

Zakończono już proces podpisywania umowy - przyznane dofinansowanie wynosi 1.392.718,12 PLN.

• Warsztaty szkoleniowe w zakresie pojazdów usuwanych z dróg

Tematyka regulacji prawnych związanych z obowiązkami powiatów w zakresie pojazdów usuwanych z dróg została omówiona podczas warsztatów szkoleniowych, które odbyły się w miniony czwartek (8 grudnia br.) w budynku warsztatów szkolnych ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

• Zakończenie obchodów Jubileuszu 750-lecia Bolesławca

Obchody Jubileuszu 750-lecia Bolesławca zostały zakończone uroczystą galą, która odbyła się 11 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury.

• Posiedzenie PZZK

W związku z powtarzającymi się podpaleniami stert słomy i siana na terenie gminy Łubnice, które mogą również dotyczyć innych części naszego powiatu, w dniu 12 grudnia 2016 r odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) w ograniczonym składzie. Spotkanie zostało zwołane przez starostę wieruszowskiego na prośbę wójta gminy Łubnice Henryka Cioska. Członkowie PZZK, którzy zajmują się bezpieczeństwem w ramach pełnionych obowiązków służbowych przedstawili realizowane intensywne działania w tej sprawie zarówno w kierunku przeciwdziałania temu zagrożeniu, jak i wykrycia sprawców.

• Profilaktyka uzależnień w ZSR w Lututowie

Z początkiem grudnia rozpoczęła się w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie seria wykładów dotycząca profilaktyki uzależnień. Spotkania z młodzieżą mające na celu zwrócić uwagę młodzieży na konsekwencje związane z różnego rodzaju uzależnieniami  odbyły się 1, 7, 8 grudnia br. .

• Mikołaj z "Kopernika" dba o zdrowie!

Przepyszne soki i owoce, zdrowe przekąski, atrakcyjne niespodzianki, konkursy sprawnościowe oraz ogólnodostępne sportowe zajęcia na sali gimnastycznej - tak przedstawiał się 6 grudnia w wieruszowskim Liceum Ogólnokształcącym, który został połączonym z dniem promocji zdrowia.

• „Dzień Zdrowia” w Staszicu

W dniu 6 grudnia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się „Dzień Zdrowia”, który promował zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

W ramach ,,Dnia Zdrowia’’ uczniowie przygotowali popularną w ostatnim czasie zabawę - „Mannequin Challenge”. Zapraszamy do obejrzenia umieszczonego filmiku, w którym biorą udział m. in. starosta Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś.

• Złote Gody w Gminie Wieruszów

8 grudnia 2016 r. w Wieruszowskim Domu Kultury spotkali się jubilaci Złotych Godów, podczas którego wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane
    przez Prezydenta RP. W tej tak ważnej dla dostojnych jubilatów uroczystości uczestniczył m.in. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.