• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

• Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbyła się 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

• "Kopernik" otwarty dla swoich przyszłych uczniów

Chcesz być zwarty i gotowy do zdobywania szturmem matury i miejsc na uczelniach? Przyjdź do "Kopernika"! Takie i wiele podobnych haseł pojawiało się w Liceum Ogólnokształcącym podczas Dnia Otwartego Szkoły, zachęcającego gimnazjalistów do dalszego kształcenia właśnie w tej placówce.

• Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 12 marca 2017 r. Zarząd LKS Czarna Damka w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe.

• OSP Walichnowy włączone w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy

W dniu 11 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach. Spotkanie miało nadzwyczajny charakter, gdyż zostało połączone z uroczystym apelem włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

• Dzień Sołtysa Województwa Łódzkiego

W minioną sobotę (11 marca br.) w Poddębicach starosta wieruszowski wraz z grupą sołtysów z gminy Łubnice brali udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Sołtysa. W spotkaniu  zorganizowanym przez starostę poddębickiego Ryszarda Ryttera uczestniczyli: marszałek Witold Stępień, członkinie zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Jolanta Zięba-Gzik oraz przewodniczący Sejmiku Marek Mazur.

• Targi Edukacyjne

W dniu wczorajszym, tj. 9 marca br. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyła się XIV edycja Targów Edukacyjnych. Podczas wydarzenia okoliczne szkoły ponadgimnazjalne miały możliwość przedstawić swoją ofertę edukacyjną, zachęcająca do dalszego kształcenia w określonej placówce.

• Spotkanie z przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego

W związku z przyjęciem ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’ (Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXVII/137/2016  z dnia 29 grudnia 2016 r.) oraz wdrażaniem przyjętych w dokumencie założeń, 9 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z kluczowymi przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego.

• Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

• Stanowiska Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

Podczas odbywającego się w dniu 6 marca br. Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich podjęto siedem stanowisk w sprawie: dochodów JST, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego, a także roli powiatów w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zgromadzeni starostowie wyrazili także swoje stanowiska w sprawie systemu ochrony zdrowia oraz dotyczące XX-lecia Konstytucji RP.