• Piknik zdrowotny w Czastarach

2 sierpnia w ramach serii pikników odbyła się impreza w Czastarach. W spotkaniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który również promował zdrowy styl życia.

• Piknik zdrowotny w Dzietrzkowicach

W sobotę 1 sierpnia odbył się kolejny piknik zdrowotny. Tym razem gościliśmy w Dzietrzkowicach

• ,,Lato na marszową nutę’’

2 sierpnia w Dzietrzkowicach odbyła się IX edycja imprezy muzycznej ,,Lato na marszową nutę’’.  Momentem inauguracyjnym była parada  orkiestr dętych. Po ceremonialnym wejściu orkiestry zagrały wspólny utwór, a następnie już indywidualnie prezentowały swoje umiejętności. Na wydarzeniu zaprezentowały się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic.

• Zagraniczni wolontariusze u Starosty

W dniu 31 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł grupę wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Serbii. Młodzi społecznicy przebywali w ubiegłym tygodniu przez kilka dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.  Wizyta u Starosty odbyła się w ramach wycieczki młodych osób po powiecie wieruszowskim. W tym dniu wolontariusze odwiedzili również Urząd Gminy Galewice, zakłady pracy oraz instytucje funkcjonujące na terenie powiatu wieruszowskiego.

• „Dopalacze kradną życie”

Mając na uwadze ostatnie tragiczne wydarzenia związane z zatruciami substancjami psychoaktywnymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprasza do zapoznaniaz kampanią pn. „Dopalacze kradną życie”:

• Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Uprzejmie informuję, że Minister Środowiska powiadomił Wojewodów pismem z dnia 22 czerwca 2015 r., znak: DLP-I-610-29/23267/15/JŁ o rozpoczynającej się realizacji opracowania pod nazwą:

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach2015 – 2019dalej>>

• WAŻNA INFORMACJA

Firma „REMOST” Z.Mrozek, H.Mrozek, K.Mrozek Sp. Jawna ul. Wielkie Przedmieście 26, 42-300 Olesno z a w i a d a m i a o zamknięciu drogi i wprowadzeniu objazdu na czas prowadzonych robót związanych z remontem drogi powiatowej Nr 1306 O na odcinku o długości 6,174km ( Byczyna – granica województwa łódzkiego / Łubnice) w okresie od 29.07.2015r. – 30.09.2015r. Objazd zgodnie z załączonym schematem.

• Bezpłatne dzienniki budowy

Od dnia 01.08.2015r. inwestorzy którzy uzyskali pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub budynku gospodarczego mogą otrzymać bezpłatnie 1 egzemplarz dziennika budowy na każdy z budowanych obiektów. Dzienniki będą wydawane w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy zgłoszeniu rozpoczęcia budowy obiektu - do wyczerpania nakładu.

Dzienniki zostały wykonane nieodpłatnie przez Wydawnictwo „PROFIL” z Szumina,

w ilości 1000 sztuk.