• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

• Fundusze dla przedsiębiorców

W imieniu Zespołu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców pn. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na szkolenia”, które odbędzie się 5 sierpnia br. w godzinach 10:00 - 13:15 w sali konferencyjnej A Urzędu Miasta Sieradza (Plac Wojewódzki 1, I piętro). Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz odesłanie na adres: LPISieradz@lodzkie.pl bądź dostarczenie go osobiście do siedziby Punktu, mieszczącego się przy ul. Kościuszki 6 w Sieradzu.

• Święto Policji

24 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości policjantki i policjanci otrzymali nominacje na wyższy stopień służbowy oraz odznaczenia. Wśród zaproszonych gości byli również przewodniczący rady gminy Wieruszów Waldemar Kasprzak, zastępca burmistrza Renata Świeściak, , prokurator Iwona Janczura – Pietrzak, w imieniu posłanki Elżbiety Nawrockiej asystent Żaneta Matusiak, komendant powiatowy państwowej straży brygadier Waldemar Kopacki oraz ksiądz Karol Galewski. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku komendantowi wieruszowskiej Policji inspektorowi Dariuszowi Dworczakowi. Meldunek składał dowódca uroczystości nadkomisarz Jerzy Nowojewski.

W uroczystości odznaczono dwóch policjantów brązowymi orderami „Zasłużony Policjant”, piętnastu policjantów i policjantek otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne.

• BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA - nieczynne

BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA w Starostwie Powiatowym w Wieruszowiew dniach 27.07.2015R. – 10.08.2015R. BĘDZIE NIECZYNNE
    Bezpłatną poradę konsumencką można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 889 866 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 zarówno
    z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

• Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

• Nie bądź królikiem doświadczalnym - nie bierz narkotyków (dopalaczy), które niosą śmierć!!!

Producenci i sprzedawcy narkotyków (dopalaczy) oraz innych substancji odurzających zapewniają, że oferowane przez nich produkty są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Zadać należy pytanie: skąd te zatrważajace statystyki, które mówią, że tylko w zeszłym roku odnotowano ponad 2400 zatruć dopalaczami a w pierwszej połowie tego roku dopalaczami zatruło się już ponad 2000 osób, z czego 9 przypadków było śmiertelnych!

• Postępowanie w wypadku kontaktu skóry z organami lub sokiem kaukaskich barszczy

W przypadku bezpośredniego kontaktu z kaukaskimi barszczami należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, jeśli nawet w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy.

• III Turniej Siatkówki Plażowej Lubczyna 2015

1 i 2 sierpnia 2015r - boisko sportowe w Lubczynie

• Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum- Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.