• Wigilia u wieruszowskich strażaków

W dniu 18 grudnia br. do stołu wigilijnego zasiedli druhowie strażacy z OSP w Wieruszowie. Jak co roku wigilię strażacką poprzedziło kolędowanie na wieruszowskim Rynku przy św. Florianie Orkiestry Dętej OSP Wieruszów.

• Kolejne dofinansowanie UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Dobiegł końca proces podpisania umowy finansowej na realizację projektu pt. „Europejski fachowiec”, którego wartość opiewa na kwotę 477.767,21 PLN.

• Lokalne Święto Wolontariatu

16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się 20. edycja Lokalnego Święto Wolontariatu. Celem przedsięwzięcia było podsumowanie oraz uhonorowanie działań wolontarystycznych w roku 2016, a także złożenie podziękowań za upowszechnianie idei wolontariatu w środowisku lokalnym.  Spotkanie zostało połączone z Międzynarodowym Dniem  Osób Niepełnosprawnych.

• XXI Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

Finał XXI Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 15 grudnia br. . Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

• Wigilia u Diabetyków

13 grudnia br. starosta wieruszowski uczestniczył w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Miejsko-Powiatowy Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze. Starosta złożył uczestnikom wigilii najlepsze życzenia, życząc dużo radości, zdrowia oraz pomyślności w Nowym Roku.

• Wieczerza wigilijna w Wójcinie

Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ zorganizowało w minioną środę (14 grudnia br.) wieczerzę wigilijną, w której uczestniczyli starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Ryszard Starek. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury Wsi Wójcin – Andrzejów i zostało wzbogacone jasełkami oraz wspólnym kolędowaniem.

• Podsumowanie Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

Kolejna – XVII edycja Powiatowego Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie dobiegła końca.

Na uroczystym podsumowaniu konkursu obecny był starosta wieruszowski Andrzej Szymek, który wręczał laureatom dyplomy oraz nagrody.

• Milion złotych na renowację zabytków w województwie łódzkim

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w przyszłym roku 1 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego. Z funduszy można skorzystać, biorąc udział w konkursie na udzielenie dotacji, na wykonanie w 2017 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.