• "Kopernik" otwarty dla swoich przyszłych uczniów

Chcesz być zwarty i gotowy do zdobywania szturmem matury i miejsc na uczelniach? Przyjdź do "Kopernika"! Takie i wiele podobnych haseł pojawiało się w Liceum Ogólnokształcącym podczas Dnia Otwartego Szkoły, zachęcającego gimnazjalistów do dalszego kształcenia właśnie w tej placówce.

• Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 12 marca 2017 r. Zarząd LKS Czarna Damka w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe.

• Wybory uzupełniające do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Referat Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o rozpoczęciu się procedury wyłaniania kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, celem uzupełnienia składu Rady.

• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o otwartym naborze partnerów

• Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.

• GRYPA PTAKÓW

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, dotyczącego wszystkich hodowców drobiu, zarówno tych posiadających fermy przemysłowe, jak i przydomowe kurniki, nałożony został na na Inspekcję Weterynaryjną obowiązek karania hodowców wysoką karą grzywny za niezastosowanie się do wymogu zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób i inne ptaki, jak również do innych wymogów określonych w rozporządzeniu.
    W związku z tym oraz z licznymi zapytaniami hodowców w tej sprawie, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu prosi o niezwłoczne rozprowadzenie wśród wszystkich sołectw (w formie kurendy) informacji, które stanowią załączniki do niniejszej informacji

• Apel do hodowców drobiu

W związku z pojawieniem się ognisk grypy ptaków u drobiu w Polsce, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał rozporządzenie z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków , dotyczące wszystkich hodowców drobiu, zarówno tych posiadających fermy przemysłowe, jak i niewielkie stadka.

Z uwagi na zaistniałą sytuacją 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Przewłockiego, dotyczące potencjalnych działań, w przypadku pojawienia się tego rodzaju zjawiska.

• Skorzystaj ze wsparcia oferowanego w ramach Regionalnego Programu dla Łódzkiego

Urząd Marszałkowski  Województwa Łódzkiego informuje o realizacji projektów wspierających osoby zwalniane lub przewidziane do zwolnienia oraz powracające na rynek pracy, a sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (tzw. konkurs ,,żłobkowy).

• Rozpoczęto nabór wniosków w konkursie "Zabytek Zadbany 2017"

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ogłosił coroczny ogólnopolski konkurs „Zabytek Zadbany 2017”.

Konkurs skierowany jest do właścicieli obiektów zabytkowych, którzy opiekę nad nimi sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

• Spotkanie z nowym kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie

Na ostatnio odbywający się Zarząd Powiatu Wieruszowskiego (12 stycznia 2017 r.) zaproszono powołanych z dniem 1 stycznia 2017r.  przez komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi Komendantów Powiatowej Policji w Wieruszowie:  inspektora Grzegorza Dzierzkowskiego - na komendanta powiatowego policji w Wieruszowie oraz nadkomisarza Adama Stochniałka – na zastępcę komendanta powiatowego policji w Wieruszowie.