• 11 miejsce Mariusza Myszora w finale XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Białymstoku

W dniach 06-08.04.2017 r. odbył się w Białymstoku etap ogólnopolski jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Z radością informujemy, że Mariusz Myszor uzyskał 67 punktów (8 wynik punktowy) i został laureatem w jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zdobywając 11 miejsce w konkursie.

• 18 kwietnia br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  18 kwietnia 2017 r. (wtorek) w godz. 9:00- 11:30 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• Pamiętamy o kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Składając kwiaty pod symbolicznym Dębem Katyńskim uczczono 77. rocznicę zbrodni dokonanej na tysiącach polskich żołnierzy.

W uroczystości odbywającej się 11 kwietnia br. przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły.

• Konkursy na dyrektorów placówki i szkół prowadzonych przez Powiat Wieruszowski

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza konkursy na dyrektorów placówki i szkół prowadzonych przez Powiat Wieruszowski.

• Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają one aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

• „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz szósty

W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

• Informacja Wydziału Komunikacji i Dróg

W związku z informacją otrzymaną  z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie o treści:

• Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2017

W ubiegłym tygodniu (6 kwietnia br.) w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się cykliczny ,,Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu’’. Festiwal daje możliwość zaprezentowania muzycznych umiejętności przez dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.