• Dzień Pracownika Socjalnego w powiecie wieruszowskim

Coroczne spotkanie starosty wieruszowskiego z pracownikami socjalnymi z terenu powiatu stały się już tradycją. Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w miniony piątek. Starosta złożył zebranym podziękowania za pracę, zaangażowanie oraz dotychczasową współpracę z Powiatem Wieruszowskim.

• XXXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 listopada 2017r. (wtorek) o godz. 1400 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

XXXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Porządek obrad:

• Mixer Regionalny – Łódzkie 2015

W dniach 5-6 września br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się 12 edycja imprezy ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2015’’. Na reprezentacyjnym deptaku miasta, powiaty i gminy oraz instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego z zakresu kultury, nauki, gospodarki, turystyki i ochrony przyrody eksponowały swoje stoiska wystawiennicze. Łącznie zaprezentowało się ponad 90 wystawców. Na odwiedzających czekały materiały promocyjne krajoznawcze i turystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy oraz animacje.

• WFOŚiGW W ŁODZI OGŁASZA KONKURS „EKOLOGICZNY MAGISTER I DOKTOR”

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.Konkurs ogłoszony został w dwóch kategoriach:
    Ekologiczny magister,Ekologiczny doktor
    Do Konkursu mogą przystąpić: Absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2014/2015 w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego

• Narodowe Czytanie 2015

5 września br. odbyła się ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie’’, podczas której na terenie całej Polski czytano powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W sobotnie popołudnie również mieszkańcy powiatu wieruszowskiego wzięli udział w tej akcji i wcielili się w role bohaterów powieści. Fragmenty ,,Lalki’’ czytali m. in. Starosta Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Katarzyna Idzikowska.

Zdjęcia: Ryszard Zych

• Regionalna Impreza Integracyjna ,,Spotkanie Przyjaciół’’

W dniu 5. września br. włodarze powiatu wieruszowskiego wzięli udział w XVI edycji Regionalnej Imprezy Integracyjnej ,,Spotkanie Przyjaciół’’ organizowanej przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Zakład Aktywności Zawodowej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Impreza miała na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej nt. problemów osób niepełnosprawnych, poprzez prezentację ich umiejętności sportowo- rekreacyjnych, manualnych oraz intelektualnych.

• 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej - Krajanka 2015 (relacja video)

1 września br. obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Powiatowe uroczystości patriotyczne odbyły się tradycyjnie przed obeliskiem na polach Krajańskich. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza Kanonika Henryka Sikorę oraz księdza Jacka Kalferszta. Cześć oficjalną obchodów 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie: Oliwii Opackiej, Mateusza Krowickiego, Przemysława Szafrańskiego oraz Agnieszki Mielcarek

• Z EKOLOGIĄ NA TY – III edycja

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – III edycja.

• Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne Łubnice 2015

30 sierpnia br. roku w Łubnicach rolnicy z całego powiatu celebrowali święto plonów, dziękując za tegoroczne żniwa. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną przez proboszcza Parafii Łubnice księdza kanonika Kazimierza Kłapkowskiego. Następnie korowód dożynkowy udał się na miejscowe boisko, gdzie nastąpiła cześć oficjalna dożynek. Zgodnie z tradycją starostowie dożynek Jolanta Skop i Tomasz Kaleta przekazali dorodne chleby, wypieczone z tegorocznych zbirów: staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi, wójtowi Gminy Łubnice Henrykowi Cioskowi oraz księdzu kanonikowi Kazimierzowi Kłapkowskiemu. Goście dożynkowi zostali poczęstowani podarowanymi chlebami. Gospodarze dożynek otrzymali również wieńce dożynkowe, po czym wspólnie z gośćmi obtańczyli wręczone wieńce

• Piknik zdrowotny w Łubnicach

30 sierpnia br. w ramach Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Łubnicach odbył się piknik zdrowotny w ramach projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. Ciekawym punktem pikniku była konkurencja przeciągania liny, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także włodarze i przedstawiciele mediów.