• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

• Narodowe Czytanie 2015

5 września br. odbyła się ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie’’, podczas której na terenie całej Polski czytano powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W sobotnie popołudnie również mieszkańcy powiatu wieruszowskiego wzięli udział w tej akcji i wcielili się w role bohaterów powieści. Fragmenty ,,Lalki’’ czytali m. in. Starosta Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Katarzyna Idzikowska.

Zdjęcia: Ryszard Zych

• Regionalna Impreza Integracyjna ,,Spotkanie Przyjaciół’’

W dniu 5. września br. włodarze powiatu wieruszowskiego wzięli udział w XVI edycji Regionalnej Imprezy Integracyjnej ,,Spotkanie Przyjaciół’’ organizowanej przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Zakład Aktywności Zawodowej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Impreza miała na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej nt. problemów osób niepełnosprawnych, poprzez prezentację ich umiejętności sportowo- rekreacyjnych, manualnych oraz intelektualnych.

• 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej - Krajanka 2015 (relacja video)

1 września br. obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Powiatowe uroczystości patriotyczne odbyły się tradycyjnie przed obeliskiem na polach Krajańskich. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza Kanonika Henryka Sikorę oraz księdza Jacka Kalferszta. Cześć oficjalną obchodów 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie: Oliwii Opackiej, Mateusza Krowickiego, Przemysława Szafrańskiego oraz Agnieszki Mielcarek

• Z EKOLOGIĄ NA TY – III edycja

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – III edycja.

• Piknik zdrowotny w Łubnicach

30 sierpnia br. w ramach Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Łubnicach odbył się piknik zdrowotny w ramach projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. Ciekawym punktem pikniku była konkurencja przeciągania liny, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także włodarze i przedstawiciele mediów.

• Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne Łubnice 2015

30 sierpnia br. roku w Łubnicach rolnicy z całego powiatu celebrowali święto plonów, dziękując za tegoroczne żniwa. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną przez proboszcza Parafii Łubnice księdza kanonika Kazimierza Kłapkowskiego. Następnie korowód dożynkowy udał się na miejscowe boisko, gdzie nastąpiła cześć oficjalna dożynek. Zgodnie z tradycją starostowie dożynek Jolanta Skop i Tomasz Kaleta przekazali dorodne chleby, wypieczone z tegorocznych zbirów: staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi, wójtowi Gminy Łubnice Henrykowi Cioskowi oraz księdzu kanonikowi Kazimierzowi Kłapkowskiemu. Goście dożynkowi zostali poczęstowani podarowanymi chlebami. Gospodarze dożynek otrzymali również wieńce dożynkowe, po czym wspólnie z gośćmi obtańczyli wręczone wieńce

• Zwycięzcy XII edycji konkursu ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego’’

W ramach obchodów uroczystości dożynkowych w Łubnicach ogłoszono zwycięzców w konkursie Nagroda Gospodarcza ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”. Zwycięskie produkty za swą jakość, innowacyjność i inne walory stanowią wizytówkę powiatu wieruszowskiego. Zarząd Powiatu Wieruszowskiego Nagrodę Gospodarczą ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego” przyznał ex aequo: Stowarzyszeniu Gospodyń w Dzietrzkowicach za tarciochy oraz Firmie Rol-Gaz W.K. Świerczyńscy Sp.j. Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Brzozowcu za szynkę tradycyjną.

• Piknik zdrowotny w Sokolnikach

W sobotę 29 sierpnia 2015 zorganizowano dla mieszkańców Sokolnik i okolicznych miejscowości kolejny, siódmy z serii dziesięciu piknik zdrowotny.