• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na obchody zapraszają Burmistrz Wieruszowa i Starosta Wieruszowski

• Zaaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Informujemy, że na stronie głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz stronie Wydziału Polityki Społecznej znajduje się zaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

• Spotkanie dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego, a w szczególności przedstawicieli przedsiębiorstw , do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu ,,Środa z Funduszami’’. Spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla przedsiębiorstw na rozwój. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2016 r. w godz. 10:00-13:00 w Urzędzie Miasta w Sieradzu, Plac Wojewódzki 1, sala konferencyjna, II piętro.

• KONKURS NAGRODA ROKU 2015

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie NAGRODA ROKU SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2015 oraz NAGRODY SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w roku 2015.

Termin zgłaszania obiektów mija 4 marca 2016 roku – liczy się data doręczenia zgłoszenia do siedziby ZG SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

• Odprawa podsumowująca działalność KPP w Wieruszowie

W dniu 18 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie odbyła się odprawa podsumowująca działalność jednostki w minionym 2015 roku. W naradzie bilansującej pracę funkcjonariuszy KPP w Wieruszowie uczestniczył m.in. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas odprawy zostały zaprezentowane statystyki wyników osiąganych przez jednostkę oraz założenia komendy wojewódzkiej na bieżący rok.

Zdjęcia: Piotr Kołodziejczyk

• Konsultacje Policji z przedstawicielami powiatu wieruszowskiego

18 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyły się konsultacje społeczne, w ramach ogólnopolskiego programu tworzenia Map bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mapy mają zawierać informacje o przestępstwach pospolitych i kryminalnych, a ich opracowanie odbywa się na podstawie danych Policji oraz informacji zebranych w ramach współpracy z lokalnymi środowiskami. W konsultacjach wzięli udział członkowie działającej przy staroście wieruszowskim komisji bezpieczeństwa i porządku oraz zaproszonymi do udziału w konsultacjach: członkami Zarządu Powiatu Wieruszowskiego oraz wiceprzewodniczącymi Rady i przewodniczącymi stałych komisji Rady Powiatu Wieruszowskiego.

• OGŁOSZENIE

• Nie żyje Dariusz Olejnik starosta sieradzki